Zanocuj w lesie w Nadleśnictwie Kalisz Pomorski

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników nocowania w lesie w namiocie bądź hamaku, do pobytu w Nadleśnictwie Kalisz Pomorski. Przygotowaliśmy do waszej dyspozycji obszar o powierzchni 1524 ha.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie na portalu Banku Danych o Lasach oraz z poziomu aplikacji mobilnej (urządzenia z systemem operacyjnym android lub dla iPhone), z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru.
  2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska.
  3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu.

Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.

  1. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu.
  2. Z terminami polowań zbiorowych (w okresie jesienno-zimowym), które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin i nadleśnictwa. Na stronie internetowej nadleśnictwa znajdą Państwo informacje o terminach polowań zbiorowych.
    Na obszar na którym odbywa się polowanie obowiązuje zakaz wstępu! 
  1. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres kalisz@pila.lasy.gov.pl  nie później niż 2 dni robocze przed planowanym noclegiem. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
    Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Zofia Zmiertka-Kaliniak, telefon 660-473-847.

Nadleśnictwo Kalisz Pomorski przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym powstał pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Nadleśnictwo Kalisz Pomorski zaprasza na leśne nocowanie!

Ankieta