Aktualności Aktualności

Powrót

Sprzątamy lasy

Sprzątamy lasy

W dniach 23 i 27 czerwca 2022r. odbyły się na terenie Nadleśnictwa Kalisz Pomorski akcje „SprzątaMY” zainicjowane w 2019 roku przez prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę oraz Jego małżonkę.

23 czerwca harcerze z 10WDH Wataha z Pomierzyna posprzątali część terenu leśnictwa Giżyno oraz okolice jeziora giżyńskiego. Zebrano kilka worków śmieci, dzięki czemu woda w jeziorze będzie czystsza oraz przyjemniej będzie spacerować po okolicy.

27 czerwca dzieci ze świetlicy miejskiej w Kaliszu Pomorskim wspólnie z przedstawicielem Nadleśnictwa Kalisz Pomorski posprzątali fragment lasu na terenie leśnictwa Cybowo. Mimo bardzo upalnej pogody  dzieci aktywnie włączyły się do akcji i wzięły udział w konkursie „Nie spal się ze wstydu-segreguj śmieci”.

Za największą ilość zebranych odpadów dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Nadleśnictwo Kalisz Pomorski.

Wracając z akcji dzieciom zrobiono pamiątkowe zdjęcie na tle lokalnej atrakcji – różnokolorowej łąki kwietnej posianej przy siedzibie nadleśnictwa jesienią ubiegłego roku.

Po powrocie do świetlicy oraz posileniu się kiełbaską z grilla na dzieci czekały zasłużone nagrody oraz zabawa polegająca na szukaniu ukrytych  w trawie mega puzzli o tematyce przeciwpożarowej zakupionych w ramach realizowanego projektu pn. „Ognioodporni – edukacja społeczna i prewencja w ochronie przeciwpożarowej Lasów Państwowych”.

 

Autor: Zofia Zmiertka -Kaliniak