Aktualności Aktualności

Powrót

"Strażak w lesie"

"Strażak w lesie"

W sobotę 16 lipca odbył się XVII Jarmark nad Jeziorem Ogórkowym, w którym udział wzięli pracownicy  Nadleśnictwa Kalisz Pomorski. Frekwencja była bardzo wysoka, a licznie przybyli goście i mieszkańcy w leśnych nastrojach próbowali zaklinać pogodę.

 

Stoisko promocyjne Nadleśnictwa Kalisz Pomorski zostało zaaranżowane pod hasłem „Strażak w lesie”, gdzie odwiedzający mogli zobaczyć profesjonalny strój strażacki używany podczas akcji gaszenia pożarów, poznać zasady wykorzystania hydronetek, tłumic oraz spróbować sił w napełnianiu na czas tarczy nalewowej symulującej ogień. W trakcie imprezy został zorganizowany konkurs „Nie ma dymu bez tlenu”, zakup nagród konkursowych  dofinasowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Pracownicy Nadleśnictwa wraz z Członkami Polskiego Towarzystwa Leśnego służyli pomocą uczestnikom podczas konkursowych zmagań, czuwając nad ich przebiegiem i zachowaniem zasad fair play.

 

Nadleśnictwo przygotowało wiele atrakcji dla dzieci i młodzież, między innymi: rebusy, kolorowanki, zagadki o tematyce przeciwpożarowej, leśne koło fortuny i mega puzzle o tematyce przeciwpożarowej. Za dobrze wykonane zadania  uczestnicy otrzymali  drobne upominki w postaci breloków z logo WFOŚiGW.

Nie zabrakło również leśnego akcentu - najmłodsi uczestnicy mogli się zmierzyć w konkurencji spranościowej, testującej ich spryt i zręczność przy użyciu zabawek ufundowanych przez Polskie Towarzystwo Leśne.